מנהל המערכת

סתיו מותר. לקום היא חובה!. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל מיכאל רצון. יש פתגם רוסי כללי מידע ושיקולים הוא מציאות הלאומית רציני מאוד ביחס התפקיד להיות חברות ונצואלה הנוכחי, תעשיות קטנות/במיוחד בינוניות, אשר לא ניתן להתעלם, אשר דורש פעולות כדי לאחזר את הישימות, הפרודוקטיביות של המגזר העסקי, שבו, מנהל המערכת חייב לשחק, כך שתפיק פרדיגמה חדשה של ניהול המאפשרותהחברה תחת תשלום שלהם יהיה לטובת פיתוח כלכלי של המדינה, שלב אחר שלב פעולות אוהדת לכולם על-פי משאבי אנוש, הצרכנים, בעלי מניות, הבעלים. אין להכחיש, תרחישים עסקיים הלאומי מאופיין על-ידי מהתסיסה שלה יצרה חוסר ודאות, סיכונים, כמה השקעות, יצרנית במיוחד, תוצאה של מספר גורמים, בעיקר מדיניות, ודרכם על-ידי הניהול של הממשל הנוכחי אשר הכריזה הסוציאליסטית נותן צעד על-ידי פעולות אשר השפיעו באופן משמעותי על התנהגויות ארגוניות של מפעלים, במיוחד ב תעשיות קטנות/בינוניות, אשר היו לא הכין עבורו, המשפיעים על היכולת המבצעית שלה, פרודוקטיביות, השתתפות, המציע מוצרים, שירותים שאינם תורמים להתפתחות הכלכלית של המדינה. כדי להרחיב אופקים, כדאי לבקר באתר של נוחי דנקנר. שכן לאחר מכן, הוא מוסיף, המשבר הכלכלי הנוכחי פרצופים בעולם, הכוללת גם את ההשפעה שלו על כלכלת המדינה, במיוחד לאור המציאות של מחירים נמוכים של שמן, הכניסה מכריע את הכלכלה ונצואלה ועוד, עבור מדינה, אשר זוהה עם ייבוא, מאשר מהרצועה, בשילוב עם העדר יעיל הפרודוקטיביות של החברה. זה מזמין את זה למציאות אפור לשקול, מה אמור להיות התפקיד של המנהל כי ערבויות, לא רק האתגרים, ללא קידום השינויים להעלות את הפרודוקטיביות של המגזר העסקי, לסביבה שונה מאוד עד אשר חברות ומנהלים שלהם היו רגילים ומותאמים שבו הם היו צורות חשיבה וארגון, שונה מאוד ממנו טוען בהווה, הדורשים ידע ניהול חדש, אסטרטגיות, תוכניות, פעולות המעניקות שלב שינויים ומאפשר לפרש את הדרישות לשלב הלאומי וגלובליות דורשים כדי להשיג תוצאות חיוביות עבור המדינה ושחקנים שלה.

מנהל שיכול להיות בניהול החברה, המנהלים עצמם של ההכשרה, חייב להיות מאוד מתאימים לבצע את המשימות מכוון צמיחה והיעילות של תפקודו של החברה, מתן דרך נוספת לפעול, תתפרץ חדש ניהול ידע, גישות ומיומנויות בניהול של חברות ומוסדות, בתוך הידע הדרוש של המציאות איזה משחק ותהליכים המאפיינות אותו. כגורם המכריע בפרופיל של מנהל היום זה חייב להיות: v הכנת פעילויות ניהוליות שונות של ארגונים עכשווי., במיוחד עבור אתגרים חדשים, שינויים מול v יודע את המוצר הזדמנויות שנוצרו פעולותיה של הממשלה, לטובת השתתפותה, פיתוח, לדוגמה, לפני הפתחים הסחר החדש, החמישי בריתות שנוצר לקדם את התפתחותם של הרשעות, טכנאים וחוויות באזורים שונים של ניהול הידע, הערכת המציאות ותחולה של אלה על פי תרחיש שבו אתה משחק. v שמור על עדכון במהלך פיתוח ארגוני וניהול שלהם. בהתאם לצרכים של הפוך v נמצא יעיל להשתמש של מודלים וטכניקות של המציאות של הארגון; הסביבה ותהליכים שלך. (v) להגדיר שלה שליחות אסטרטגיה לפי מאפייני התנהגות המסחרי והכלכלי של החלטות v בהווה, לרשום פעולות, לתזמן אותם, תזמון. (v) בימוי ושליטה על המאמצים מכוונים להשיג את ערכת יעדים ומטרות.

v לזהות ולפעול באמצעות מנהיגות מקדימים, השתתפותית, כלול, חזון. 7%99%D7%9D'>בני ברמה. להוסיף לכל זה, להיות מנהל l e עליך למדוד את התוצאות של פעולות ואת הביצועים עד סטיות תוכניות, להגדיר פעולות מתקנות ולקיים רמות גבוהות זיהוי, מחויבות, מוטיבציה של העובדים, הרכבת משאבי אנוש כי הם קיבולת מיומן וחדשניים באזור של הארגון. עבור הביצועים של המנהל הוא המתאים ביותר, הם חייבים: (v) לחקור ולנתח את הסביבה כלכליים, טכנולוגיים וחברתיים אשר פועלים ארגונים. לפרש את ההזדמנויות שנוצר על-ידי הממשלה הנוכחית, בהתחשב בצרכים שלך, חולשות חוזקות. v ניתוח ארגוני, תהליכי ופונקציות של אירועים ניהוליים להבטיח יעילות, יעילות, איכות והצלחה. (v) ליישם את הידע שנרכש בפיתוח, יישום של טכניקות המקלות את האפקטיביות והיעילות של ניהול ארגונים ואת איכות המוצרים והשירותים שלהם. מסקנה בגלל ההתנהגות של התרחיש הלאומי הנוכחי, בנוסף לשינויים גדולים בסביבה, ארגונים דרוש מנהל (מנהל) מי לעשות עם יעיל ויעילות הרבה יותר את הביצועים שלו בתוך הארגון, מאז שלה ביצועים ואיכות האסטרטגיה הן התכונות הגדול להצמיח ההבדל בין הישן לבין הנהלה חדשה, אשר הוא אחד המבוסס על פרדיגמות, אשר נותנים Manager (מנהל) בסיס השינוי בארגונים. באופן מסורתי, פונקציות אלה היו מוגבלות, על-ידי אילו גישות חדשות, אלה צריך להיות יעיל, יש קשר ישיר עם הלקוחות, ומאפשר לך לעשות את התכנון המתאים ביותר; לכן חיוני כדי לשלב את הידע, בעיקר בין עסקים לבין שוק, מנסה למצוא את האיזון בין שתי התכונות, מסיק כי אלה המנהלים צריך הבנה כללית של התמונה הכוללת. עבור ביצוע נכון של המנהל יותר עליהם להשתמש את הרכיבים הבאים: v proactivity. תחום v של טכנולוגיה חדשנית. v ניהול הידע המודרני והשימוש שלהם מנהיגות v של כלים. v v ראייה אסטרטגית, יצירתיות וחדשנות מיומנות בניהול המשאב האדם. מקורות: * נעים Moisés; חברות ונצואלה. ניהול שלה * הערות והערות כסא של נושאי ניהול, לתארים מתקדמים, ניהול איכות, יעילות, פרצופים, התמחות תוכנית (2005) * m


Posted in חדשות and tagged by with comments disabled.