נקמה של העולם השלישי

איידס הוא מציאות מפחידה בעולם: אחד עשר אנשים לרכוש אותה לדקה! 10 – ששת אלפים ליום! בסוף 1998 היו 33.4 מיליון בני אדם הלוקים בתסמונת, דהיינו 6 מיליוני אנשים יותר בהשוואה ל- 1997. מדובר בגידול על ידי יותר מ-10%! על פי מאמר הופיעה לה מונד, שנכתב על ידי ז'אן-אייבס נאו, איידס כבר הפך לא מגיפה אבל על ההשלכות רציני מאוד "מגיפה" של האנושות, מעל כל היום, המשפיעים על הרבה מדינות לא מפותחות באפריקה ובאסיה, גם אמריקה והאיים הקריביים. "אז, אומר טור, זה עשרים שנה אחרי המראה שלה זה חדש מינית, ממחלת דם ששודרו הפכה, למעשה, מחלה מדבקת האופייני של העולם השלישי, הספק, מסיבה זו, נבט פוטנציאליים אפליה חמורה". נכון מר נאו, איידס היא מחלה העולם השלישי בעיקרו של דבר, ובכך אישררה אותה בכנס האחרון של האומות המאוחדות נגד המחלה הזאת (UNAIDS), על נובמבר 24, 1998: 95% נשאים של הנגיף הם ילידי מדינות פיתוח או החיים בהם, ו- 70% של הנגועים הם אפריקאים. מסיבה זו, איידס מתוארת כ נקמה של העולם השלישי. נקמה על מה? אין ספק אלה שחושבים כך cast להאשים העולם הראשון והשני של כל הרוע הקיים השלישי. דוגמה דומה אירעה כאשר הוטבל אופנועים כמו "היפני הנקמה", בתוך וטשטוש ברורה לפגיעה בלתי מידתית לארץ, עקב הפיצוץ של פצצות של הירושימה ו Nagassaky.

כמובן, במקרה של העולם השלישי, יש כבר אין משאבות כאלה. מצד שני, יש עוני חסרת רחמים. יש רעב. יש אבטלה בלתי נשלט. ישנם בורות מסוכנים. יש כאב.

יש תסכול. זה הורג יותר אנשים ליום פצצות הירושימה רבות. ככל הנראה אין לזה שום קשר עם העולם המפותח, עם עולם עשיר, עם העולם מפוארת. אבל, ניתן לטעון, העולם הראשון משהו עזר, כי אנחנו חיים ביקום כפופים לחוקי השוק, אלה הכללים שנוצרו אי-שיוויון, אי הצדק וחוסר איזון. מרקס אמר: "יש תמיד פשע ענקית מאחורי הון גדול". האמת היא מרקסיסטים או antimarxistas, ימינה או שמאלה, כולנו יודעים את שלטון הקפיטליזם מוטלת בספק: העושר של כל אחד, לצמצום אחרים. ואני אשם או לא, העולם המפותח לא השמיע את המאמצים הדרושים עבור זה, לפחות, לצמצם את הסבל של בני מינו, אבל, להפך, יש לנצל את כל יתרונות השוואתיים בעניינים כלכליים, פיננסיים, חקלאיים, תעשייתיים, ושל פוליטי כדי להגדיל את העושר שלה לא באופן בלעדי, אבל בעיקר על חשבון הכדור הדרומי. לכן, אם ניקח בחשבון כי קרקע פורייה לאיידס הוא עוני, בורות, לא אנחנו מסתייגת כל לאלה הצבע על המחלה כמו הנקמה של העולם השלישי. קטסטרופלי היא המדינה בתרדמת כמעט מי, לכאורה, נוקם.


Posted in חדשות and tagged by with comments disabled.